Нарада у в.о. голови райдержадміністрації щодо харчування хворих та утримання пологового відділення
- nsivcrl
- 17 янв. 2020 г.
- 2 мин. чтения


15 січня 2020 року в.о. голови райдержадміністрації Руслан Веремієнко провів нараду, на якій розглядались два такі актуальні для усієї громади району та міста питання як можливість збереження після 1 квітня поточного року у структурі КНП "Новгород-Сіверська ЦРЛ" пологового відділення та яким чином можна забезпечити харчування стаціонарних хворих в нових умовах фінансування з 1 квітня 2020 року, коли припиняється отримання лікарнями державної медичної субвенції, а Національна служба здоров’я України буде надавати кошти лише за фактично надані медичні послуги у межах підписаних договорів на пакети цих послуг.
На нараду були запрошені голова районної ради, заступник голови райдержадміністрації, керівник апарату РДА, начальник фінансового управління РДА, головний лікар КНП "Новгород-Сіверська ЦРЛ" та міський голова. Останній на нараду не прибув. Вивчивши досвід сусідніх районів з питань, що стояли на порядку денному, проаналізувавши прогнозовану кількість тих чи інших медичних послуг, зокрема і пологів, та дохідну частину районного бюджету, а також враховуючи письмову відмову міської ради співфінансувати те ж харчування пацієнтів, висновки, яких дійшла нарада, не можна назвати оптимістичними.
Щодо пологового відділення, то КНП "Новгород-Сіверська ЦРЛ" – єдина на півночі області ще утримує такий стаціонар. У 2019 році тут прийняли 65 пологів, у 2018 році – 67 пологів, а станом на 1 січня 2020 року на обліку перебуває лише 47 вагітних жінок. Тобто у відділенні 14,75 посад медичних працівників, а фактично приймаються 1 пологи на тиждень. Враховуючи таку ж ситуацію у сусідніх районах, пологові стаціонари там були закриті ще у попередні роки. То ж до кінця І кварталу 2020 року те ж саме очікує і Новгород-Сіверську ЦРЛ. Як бути з вагітними? Згідно з вимогами Міністерства охорони здоров’я України вагітні будуть спостерігатись у своїх сімейних лікарів та лікарів-гінекологів ЦРЛ, а на пологи планово скеровуватимуться у більш потужні і, головне, більш безпечні за кількістю пологів, що там приймаються, пологові стаціонари. Це може бути Чернігів, Корюківка або найближча Шостка. Ці заклади справді зможуть укласти з НСЗУ договір на пакет "Медична допомога при пологах" (на відміну від Новгород-Сіверської ЦРЛ) і пологи для жінок будуть абсолютно безплатними.
Що ж стосується харчування стаціонарних хворих, то це питання залишилось відкритим. Районна влада вивчає усі можливі варіанти вирішення: і закупівлю послуг із харчування у спеціалізованих закладах (кафе, їдальні, ресторани), і співфінансування лікарні з подальшим утриманням харчоблоку. Аналізується вартість послуг, санітарно-протиепідемічна безпека та інші аспекти. Принаймні сільські мешканці, що будуть перебувати на стаціонарному лікуванні, без гарячого харчування не залишаться!
Недавние посты
Смотреть всеКомунальне некомерційне підприємство «Новгород-Сіверська центральна міська лікарня імені І.В.Буяльського» Новгород-Сіверської міської...
Comments