Про перспективи надання акушерсько-гінекологічної допомоги на Новгород-Сіверщині
- nsivcrl
- 29 янв. 2020 г.
- 2 мин. чтения


Як розповідає лікар акушер-гінеколог поліклінічного відділення КНП "Новгород-Сіверська ЦРЛ" Олеся Каптенко, зараз Україною широко крокують реформи медичної галузі. Отже є необхідність в додатковій інформації про подальшу роботу акушерсько-гінекологічної служби в нових реаліях.
Хоча пологове відділення КНП "Новгород-Сіверська ЦРЛ" і припиняє з 1 квітня 2020 року, проте це аж ніяк не вплине на доступність та якість акушерсько-гінекологічної допомоги в районі. Це виважене адміністративно-економічне рішення на основі нових правил фінансування галузі. Адже за 2019 рік в нашому пологовому відділенні відбулось 65 пологів. Тому утримання пологового відділення є нерентабельним.
Кабінет прийому вагітних жінок та гінекологічний кабінет будуть працювати і надалі. Нагляд за вагітними проводиться відповідно до наказу МОЗ України №417 від 15.01.2011р. Всі клініко-лабораторні обстеження, передбачені цим наказом, наявні в нашій ЦРЛ в повному обсязі.
Слід зауважити, що біохімічний скринінг для вагітних та бакпосів сечі проводиться на базі кабінету №5 приватною лабораторією "Авіценна". Під час консультування вагітної лікарем акушер-гінекологом складається індивідуальний план спостереження враховуючи ступені акушерського та перинатального ризику. При необхідності проводиться консультативне обстеження іншими суміжними спеціалістами та скеровування жінки під динамічне спостереження спеціалістів ІІІ стану на базі обласних лікарень. Сам кабінет прийому вагітних жінок забезпечений всім необхідним для фізикального огляду вагітних, а також наявні два кардіотокографи для динамічного спостереження за станом плода. До динамічного спостереження входить і психопрофілактична підготовка вагітних. На амбулаторному прийомі проводяться заняття з вагітними на теми: " Про перебіг вагітності", "Про народження дитини", "Про післяпологовий період".
Основний пріоритет такої роботи – це раннє виявлення та постановка на облік вагітних до 12 тижнів вагітності.
Як далі розповіла Олеся Каптенко, гінекологічний кабінет оснащений кольпоскопом, кріодеструктором, діатермокоагулятором, які використовуються при діагностиці та лікуванні диспластичних та фонових процесів. "Золотим стандартом" у діагностиці онкологічних процесів шийки матки і надалі залишається цитологічне дослідження. Щорічно лише на амбулаторному прийомі проліковується до 300 жінок нашого району.
До того ж адміністрація ЦРЛ" активно працює над придбанням гістероскопа. Гістероскопія – це пріоритетний метод скринінгу новоутворень. Це метод малоінвазивного обстеження порожнини матки за допомогою гістероскопа з послідуючим проведенням (при необхідності) діагностичних та оперативних втручань. Слід зазначити, що це одна з найбільш передових методик в гінекології. Коли ж потрібна гістероскопія? Нерегулярний менструальний цикл, надмірні менструації, міжменструальні кровотечі, безпліддя, міома матки, внутрішньоматкові синехії, гіперплазія, ендометрія, поліпи ендометрія. Цей метод має ряд переваг: висока точність, можливість взяти проби для гістологічного дослідження, мінімальна травматизація жінки, поєднання гістероскопії з лікуванням.
"Отже, - наголосила Олеся Каптенко, - ми на правильному шляху самовдосконалення та розвитку".
Недавние посты
Смотреть всеКомунальне некомерційне підприємство «Новгород-Сіверська центральна міська лікарня імені І.В.Буяльського» Новгород-Сіверської міської...
Commentaires