top of page
Поиск

ТЕЗИ КНП "Новгород-Сіверська ЦРЛ" до брифінгу на тему:

  • nsivcrl
  • 10 апр. 2020 г.
  • 3 мин. чтения

"Реформування II ланки медичної допомоги: цілі й очікувані результати"

Наприкінці 2018 року в Україні стартувала медична реформа, мета якої – трансформувати сферу охорони здоров’я, щоб:

- зробити якісні медичні послуги і ліки доступними;

- поліпшити ефективність використання бюджетних коштів;

- долучити місцеве самоврядування до розвитку медичної галузі;

- підвищити рівень задоволеності населення системою охорони здоров’я;

- зміцнити здоров’я та подовжити тривалість життя громадян.

Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» визначає початком реформи вторинної ланки медичної допомоги 1 квітня 2020 року.

Основа всієї трансформації системи охорони здоров’я – це зміна моделі фінансування та реалізація принципу «гроші йдуть за пацієнтом». Для спеціалізованої медичної допомоги це означає, що держава через Національну службу здоров’я України (далі – НСЗУ) сплачуватиме кошти медичному закладу за конкретно надану медичну послугу, пролікований випадок або ж готовність надавати допомогу. Також пацієнт може обирати лікарню для отримання медичної допомоги, незалежно від його офіційного місця реєстрації чи проживання.

Комунальне некомерційне підприємство «Новгород-Сіверська центральна районна лікарня імені І. В. Буяльського» Новгород-Сіверської районної ради Чернігівської області (далі – КНП «Новгород-Сіверська ЦРЛ») у 2019 році здійснило увесь комплекс заходів, необхідних для переходу на нові умови фінансування з 01 квітня 2020 року, а саме:

  • автономізувалося (реорганізувалося шляхом перетворення з комунального закладу в комунальне некомерційне підприємство);

  • отримало нову ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, інші дозвільні документи, необхідні для медичного обслуговування населення;

  • закупило МІС (медичну інформаційну систему) та підключилося до eHealth – електронної системи охорони здоров'я, що забезпечує обмін медичною інформацією та реалізацію програми медичних гарантій населення;

  • суттєво зміцнило власну матеріально-технічну базу у відповідності до вимог галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та примірних табелів матеріально-технічного оснащення, затверджених МОЗ України.

10 лютого 2020 року НСЗУ було оприлюднено 27 пакетів медичних послуг, які вона закуповуватиме у медичних закладів.

КНП «Новгород-Сіверська ЦРЛ» подало НСЗУ пропозиції по семи з них, а саме:

- хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах;

- стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;

- амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу;

- мамографія;

- езофагогастродуоденоскопія;

- колоноскопія;

- діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ.

НСЗУ розглянула та прийняла дані пропозиції, і 27 березня 2020 року надіслала лікарні на підписання Договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій 0787-Е420-Р000, який наразі вже є укладеним.

Для отримання послуг за даним договором пацієнт повинен майже в усіх випадках мати електронне направлення, без якого медична послуга для нього має бути платною.

Також слід наголосити на тому, що відповідно до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування у 2020 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2020 р. № 65, надавачі медичних послуг зобов’язані забезпечувати наявність та застосування під час надання пацієнтам медичних послуг, що підлягають оплаті НСЗУ, лише медичних виробів, витратних матеріалів та лікарських засобів, передбачених Національним переліком основних лікарських засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення».

Все, що не входить до цього переліку, НСЗУ не оплачується.

Що стосується коштів, які згідно з договором, НСЗУ має надати лікарні,

то гарантована глобальна ставка на 2020 рік – 13940303,34грн., тобто в середньому 1548922,59грн. на місяць. Крім них, ще можливе надходження коштів за конкретні надані медичні послуги, вартість яких насправді мінімальна: скажімо за один закінчений випадок амбулаторної допомоги з усіма обстеженнями – біля 50 грн. І так по решті медичних послуг.

Звичайно даних коштів не вистачить на утримання лікарні та виплату гідних заробітних плат її працівникам. Враховуючи, що медзаклад вже працює як підприємство неприбуткового типу, а не як бюджетна установа, то необхідно тепер самостійно дбати про залучення клієнтів, ад же чим більше пацієнтів він пролікує, тим більше фінансування отримає.

Саме над цим і працюватиме КНП «Новгород-Сіверська ЦРЛ» протягом 2020 року, в тому числі залучатиме і нові медичні кадри, які зможуть надавати професійну і якісну медичну допомогу, та відповідно збільшувати попит на послуги медзакладу серед населення.

Ну і звичайно лікарнею буде і надалі проводитися робота по зміцненню матеріально-технічної бази, адже без сучасного медичного обладнання надавати доступну, своєчасну та ефективну медичну допомогу – неможливо.

 
 
 

Недавние посты

Смотреть все
Міні-грант

Комунальне некомерційне підприємство «Новгород-Сіверська центральна міська лікарня імені І.В.Буяльського» Новгород-Сіверської міської...

 
 
 

Comentarios


Недавние посты
Архив
bottom of page