Мамографія – запорука ранньої діагностики раку молочної залози
- nsivcrl
- 16 июн. 2020 г.
- 2 мин. чтения

За інформацією лікаря-рентгенолога КНП "Новгород-Сіверська ЦРЛ" Дениса Щербака мамографія – один з найдієвіших методів ранньої діагностики раку молочної залози та передракових захворювань. Цей метод діагностики дозволяє виявляти цю та іншу патологію молочних залоз на ранніх стадіях, а при отриманні сумнівних результатів обстеження – направити жінку у заклади вищого рівня, котрі мають більш сучасне діагностичне обладнання, і досягти своєчасного уточнення діагнозу та призначення лікування. Саме тому мамографія визнана Національною службою здоров'я України приорітетним пакетом діагностичних послуг.
КНП "Новгород-Сіверська ЦРЛ" є однією з небагатьох лікарень області, котрі оснащені мамографом. Це скринінговий апрат "МАДІС", який за рішенням сесії обласної ради три роки тому передав лікарні обласний онкологічний диспансер. Завдяки цьому лікарня змогла укласти з НСЗУ договір на проведення мамографій, а жінки Новгород-Сіверщини і не тільки можуть проходити обстеження молочних залоз безпосередньо в КНП "Новгород-Сіверська ЦРЛ".
Якщо за результатом обстеження у лікаря виникає сумнів щодо діагнозу або є підозра про онкологічне захворювання, тоді жінка скеровується до обласного центру сучасної онкології (онкодиспансеру) для обстеження на більш сучасному та потужному апараті. У 2019 році завдяки своєчасному обстеженню рак молочної залози був виявлений на ранній стадії у декількох сіверянок. Це дало змогу жінкам пролікуватись і повернутись до повноцінного життя.
У 2020 році корективи в мамографічне обстеження вніс коронавірус та пов'язаний з ним карантин. Як відомо, направлення на мамографію може надати жінці будь-який лікар, але найчастіше – сімейні лікарі, тобто лікарі ЦПМСД, та лікарі-гінекологи ЦРЛ. Нерідко жінки звертаються до рентгенкабінету і самостійно. Але в поточному році кількість звернень на амбулаторний прийом помітно зменшилась у зв'язку з карантинними заходами, а госпіталізація у стаціонарні відділення проводилась практично тільки у термінових випадках. Тож і кількість направлень на мамографію та планових мамографій не виправдано зменшилось: за 5 місяців 2019р. їх було проведено 220, а за 5 місяців поточного року тільки 100. Чому "невиправдано"? Та тому, що онкологічні захворювання розвиваються незалежно від карантинних чи обмежувальних заходів з приводу інших захворювань.
Якщо є бодай найменша симптоматика чи фізикальні зміни в молочних залозах, необхідно негайно звернутись за направленням до свого сімейного лікаря або лікаря-гінеколога. Зволікання з обстеженням може дуже дорого коштувати пацієнтці. Те ж саме стосується і жінок, котрі проходили мамографію раніше та яким рекомендували подальше обстеження в динаміці. Адже кожна киста, пухлина чи інші новоутворення можуть збільшуватись у розмірах, перероджуватись тощо. А своєчасне обстеження дозволяє вчасно виявити ці зміни, направити жінку до потрібного фахівця і, таким чином, убезпечити від неприємних наслідків.
"Тож я закликаю усіх жінок, особливо віком після 40 років, проходити мамографічне обстеження та убезпечити себе від виявлення раку молочних залоз у занедбаній стадії" – наголошує Денис Щербак.
Недавние посты
Смотреть всеКомунальне некомерційне підприємство «Новгород-Сіверська центральна міська лікарня імені І.В.Буяльського» Новгород-Сіверської міської...
Comments