top of page
Поиск

Дотримання сучасних підходів до діагностики та лікування туберкульозу в КНП "Новгород-Сіверська

  • nsivcrl
  • 17 июн. 2020 г.
  • 2 мин. чтения

За інформацією лікаря - фтизіатра Раїси Дмитрієвої в результаті другого етапу медичної реформи, тобто реформування стаціонарної та високоспеціалізованої медичної допомоги, та на виконання наказу МОЗ України від 25.02.2020р. №530 "Про затвердження стандартів охорони здоров′я при туберкульозі" значно змінились, перш за все, чергу підходи щодо лікування хворих на туберкульоз: левова частка хворих на туберкульоз має лікуватись амбулаторно відповідно до сучасної моделі лікування. Лікування залишається контрольованим, але контролювати його можуть не лише медичні працівники, а й соціальні працівники, члени родини, сусіди, знайомі. Можливе також застосування соціального супроводу за підтримки благодійних організацій "ЛЖВ" ("Люди, які живуть з ВІЛ"). Пріоритетним також є використання дистанційних форм контрольованого лікування, таких як відеозв′язок, відео – ДОТ, коли хворий перед відеокамерою вживає ліки, а через свою відеокамеру за цим спостерігає медичний працівник чи інша уповноважена особа.

Але, як і раніше, майже половина хворих на туберкульоз з асоціальною поведінкою не виявляють бажання лікуватись, приймати ліки, котрі за державні кошти надаються пацієнту безоплатно. Оцінювати та сприяти прихильності таких пацієнтів до лікування, використовуючи пацієнт-орієнтований підхід, слід у співпраці з членами родини пацієнта, представниками громадськості, неурядових організацій, соціальних служб.

Щодо діагностики тубуберкульозу, то основним методом у дорослих залишається рентгенобстеження разом з лабораторною діагностикою, тобто дослідження мокротиння. Використовуються сучасні високочутливі та високоінформативні методи дослідження мокротиння, такі як молекулярно-генетичне дослідження та бактеріологічне на різних поживних середовищах. Бакдослідження можливо зробити в Чернігівському обласному медичному центрі соціально значущих та небезпечних хвороб ( раніше – облтубдиспансер).

У дітей дієвим методом діагностики залишається туберкулінодіагностика, за результатами якої формуються так звані групи ризику, котрим проводиться повний комплекс профілактичних заходів.

За 5 місяців 2020 року у Новгород-Сіверському районі було взято на облік із вперше в житті встановленим діагнозом туберкульозу 6 осіб, що становить 23,3 на 100тис.населення. Занепокоює той факт, що захворюваність виникла серед контактних осіб. Усі захворілі – молодого та працездатного віку. Серед них три мешканці міста та три - з сіл району (Михальчина-Слобода, Дігтярівка, Мамекине). Також маємо три випадки повторних форм захворювання, тобто рецидив туберкульозу у трьох пацієнтів, два з яких мають поєднану патологію ВІЛ/Туберкульоз (хіміорезистентні форми туберкульозу).

За цей період від туберкульозу померло дві людини. Показник смертності склав 7,7 на 100 тис. населення. Викликає стурбованість той факт, що в обох випадках причина смерті була встановлена під час судово – медичних розтинів, тобто хворі за медичною допомогою не звертались, туберкульоз у них не був діагностований за життя, а померли вони саме від інфекційно - небезпечного захворювання з високим ризиком небезпеки для оточуючих.

Враховуючи вище вищевикладене, можна дійти висновку, що туберкульоз був і залишається небезпечним інфекційним захворюванням, про яке слід пам′ятати не тільки медичним працівникам, а й пересічним громадянам. А за наявності навіть незначних скарг на кашель, погіршення апетиту, слабкість, субфебрильну температуру тіла ( до 37,5º), особливо в післяобідню пору, підвищену пітливість, особливо вночі, втрату маси тіла - своєчасно звертатись за медичною допомогою.

 
 
 

Недавние посты

Смотреть все
Міні-грант

Комунальне некомерційне підприємство «Новгород-Сіверська центральна міська лікарня імені І.В.Буяльського» Новгород-Сіверської міської...

 
 
 

Comments


Недавние посты
Архив
bottom of page